bakom tjänsten

Vi hos Klever träffade på ett återkommande problem vid betalning av fakturor: räkningarna betalas ofta i sista minut, och då de samlas på flera olika ställen glöms de också lätt bort. Detta orsakar ekonomiska problem både hos individer och på företagsnivå. Vi bestämde oss för att lösa detta problem. 

teamet

Jeanette Samuelsson
CEO
jeanette@klever.fi
+358 45 239 3813
Christina Koivula
Head of Operations
christina@klever.fi
Jyrki Juuti
Head of Technology
jyrki.juuti@klever.fi
+358 44 320 0365
Dennis Laakso
Sales Executive
dennis.laakso@klever.fi
+358 44 3200 366
Mathias Söderholm
Technical Project Manager
mathias@klever.fi
Jan Johansson
Senior Developer
jan.johansson@klever.fi
IMG_0609-2
Lauri Valkola
Senior Developer
lauri.valkola@klever.fi
Magnus Södergård
Senior Developer
magnus.sodergard
@kleverapp.com
Josefin Anderssén
Office Associate
josefin.anderssen
@kleverapp.com
Cecilia Becker
Office Associate
cecilia.becker
@kleverapp.com
Magdalena Storsved
Office Associate
magdalena.storsved
@kleverapp.com
Pia-Maria Nickström
Digital Marketing Specialist
pia.nickstrom
@kleverapp.com
Rob Brouwer
Senior Developer
rob.brouwer
@kleverapp.com
Är du vår nästa teammedlem?
Skicka en öppen ansökan

Styrelse

Stefan Anderson
Styrelseordförande
Dag Sandås 
Teemu Kurppa 
Mats Wolontis 

jobba hos oss

Vill du vara en del av det växande Klever-teamet? Vi letar efter ambitiösa experter och framtida proffs, främst av allt toppen typer, att ansluta sig till oss. Se våra lediga platser eller skicka en öppen ansökan.

kontakt-uppgifter

info@kleverapp.com

Storalånggatan 34 C, 65100 Vaasa

nätfakturerings-adress

Klever Ab Oy

FO-nummer: 2697436-4

Nätfaktureringsadress: 003726974364

Operatör: Basware Oyj (BAWCFI22)

Dataformat: Finvoice

för media

Bildmaterial för fri användning:

FRÅGOR OCH SVAR

Klevers kundsupport svarar på frågor från både konsumenter och företag. Läs våra vanliga frågor.

vi gör annat än betalar räkningar

Läs nyheter om tjänsten och teamet i Klever-bloggen.